Azijski kup: Bahrein porazio Indiju

Indija je poražena od Bahreina sa 1:0 u meču poslednjeg kola grupe A na Kupu Azije čime je eliminisana iz daljeg takmičenja.

Džamal Rašed je u prvom minutu nadoknade realizovao najstrožu kaznu i uspeo da kazni grešku kapitena Indije Pronaja Haldera, koji je nespretno skrivio penal posle 90 minuta velike borbe. Indija je zbog ovog poraza završila takmičenje na dnu grupe sa tri poena iz tri utakmice, iako je u prvom kolu napravila senzaciju i pobedila Tajland sa 4:1.

Domaćin šampionata selekcija Ujedinjenih Arapskih Emirata remizirao je sa Tajlandom 1:1, pa su obe selekcije prošle dalje u osminu finala.

Ujedinjeni Arapski Emirati su prvi sa pet bodova, dok Tajland i Bahrein imaju po četiri, ali je Tajland drugi zbog boljeg međusobnog skora i ide takođe direktno u sledeću fazu.

Bahrein nema razloga za brigu, i on će sigurno igrati u osmini finala Kupa Azije pošto će biti jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije na turniru.