Federer jedva pobedio Indijca (video)

Mladi indijski teniser Sumit Nagal uspeo je osvoji set protiv Rodžera Federera koji je na kraju slavio rezultatom 4:6, 6:1, 6:2, 6:4.

Bolji početak nije mogao da zamisli 190. teniser sveta koji ipak nije uspeo da porazi jednog od najboljih tenisera današnjice.

Mada je na startu meča Federer poveo sa 2:0, Nagal je u sledećem gemu vratio brejk. Prelomni momenat prvog seta odigrao se u devetom gemu kada je Indijac imao vođstvo od 15:40 i iskoristio prvu brejk loptu. Na pravom ispitu bio je potom Sumit Nagal, servirao je za osvajanje seta i bio uspešan.

Takav rasplet uzdrmao je Federera. Mada je uz dosta muka osvojio prvi servis gem u nastavku meča, bio je uspešan i u narednih četiri gemova te poveo sa 5:0. Imao je odličnu situaciju i dva brejka prednosti, te je taj deo meča rutinski priveo kraju i izjednačio. Brejknuo je Federer Nagala i na otvaranju trećeg seta, u kom je takođe još jednom uspeo da oduzem servis rivalu.

Indijski teniser bio je u teškoj situaciji pošto je i na startu četvrtog dela meča izgubio servis, ali je prvi put još od prvog seta Nagal uspeo da napravi brejk i izjednači. Čim je to uradio, istom merom mu je uzvratio Rodžer Federer i mirnom igrom meč priveo kraju.

Sem muka na koje je naišao u igri, Federer je imao i jednu na klupi, prilikom pauze. Flašice sa vodom i sokom nikako nisu htele „da ga slušaju“, pa su u nekoliko navrata volonteri morali da asistiraju Švajcarcu.