Indija: spektakl na „Fatordi“, junak Koro

U drugoj utakmici trećeg kola indijske Superlige na svom stadionu „Fatorda“ Goa je došla do svoje druge pobede u sezoni i rezultatom 4:3 nanela prvi poraz Bengaluru.

Briljirao je trostruki strelac Koro, koji je golove postigao u 16, 33, i 63. minutu.

Goa je prva stigla do prednosti, uzvratio je Miku pet minuta kasnije, a u 33. minutu je Koro opet doneo gol prednosti za domaće.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 36. minutu, posle guranja Lansarotea i golmana gostiju Gurpreta Singa.

Sing je udario po glavi napadača domaćih, ali sudija nije svirao faul nad golmanom, nego je dosudio jedanaesterac uz crveni karton golmanu.

Lansarote je bio precizan sa bele tačke, pa je domaća ekipa na pauzu otišla sa dva gola prednosti (3:1).

Drugo poluvreme gosti su počeli u transu, postigli dva gola za tri minuta, Partalu i Miku su izjednačili n 3:3, ali tri minuta kasnije konačnih 4:3 i pobedu Goi donosi neverovatni Koro.

Bilo je prilike na obe strane do kraja utakmice i za ubedljiviju pobedu, i za izjednačenje, ali nije bilo golova.

U samoj završnici se dogodila još jedna sudijska greška, kada je sudija propustio šansu da isključi i drugog golmana Bengalurua, koji je rukama napravio faul van šesnaesterca.

U petak je na programu duel između Džamšedpura i ATK Kolkate od 15 časova i 30 minuta, uz direktan prenos na Sport klubu 1.